Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Zibens pa dibenu
Pēdējās izmaiņas veiktas:
30.08.2017.

Vada: Uldis Rudaks
Stils:
100 visu laiku labākie latviešu mūzikas albumi
E-pasts
:padibenu@radionaba.lv

LSM lapa un audio arhīvs

Mūzikas žurnālista Ulda Rudaka autorraidījumā “Zibens pa dibenu” paredzēts iepazīstināt klausītājus ar simts visu laiku labākajiem latviešu mūzikas albumiem.

Dažādi preses izdevumi, portāli, radiostacijas un telekanāli visā pasaulē regulāri veido gada, desmitgades vai visu laiku labāko albumu topus jeb pārskatus, bet Latvijā pagaidām tikuši vērtēti tikai konkrētā - aizgājušā – gada mūziķu veikumi. Tāds pārskats par visu latviešu mūzikas albumu iznākšanas laika periodu no sešdesmitajiem gadiem līdz mūsdienām vēl nav bijis. Raidījumā “Zibens pa dibenu” pēc raidījuma vadītāja – ilggadēja mūzikas žurnālista izvēles - tiks apskatīti albumi, kas iznākuši kopš ilgspēlējošo vinila plašu pirmsākumiem mūsu zemē sešdesmito gadu beigās līdz pat mūsu dienām.

Uldis Rudaks stāsta, ka ideja veidot šo raidījumu dzimusi no ilgi briedušās domas par grāmatu, kurā tiktu aprakstīti simts labākie latviešu mūzikas albumi, ņemot vērā to mākslinieciskās vērtības, nozīmi vēsturiskajā kontekstā, ietekmi uz klausītājiem vai pavērsienu latviešu nosacīti populārās mūzikas attīstībā. Uzsvaru paredzēts likt uz dažādu laika periodu populāro (nosacīti) mūziku - roku un popu, elektroniku un hiphopu, tā saucamo estrādi, kurai septiņdesmitajos gados pieskaitīja gandrīz visu, kas neatbilda akadēmiskajam virzienam, un alternatīvo mūziku, kurā šodien ierindo lielāko daļu albumu, kad žanru sadalījums zaudējis savu nozīmi. Akadēmiskā mūzika ir cits lauciņš – tur savi kritēriji un šai tēmai būtu vajadzīgs cits raidījums, un to vadītu kāds kritiķis, kurš labi orientējas šajā jomā.

Raidījuma nosaukums “Zibens pa dibenu” ņemts no leģendārās latviešu grupas “Pērkons” albuma, kas bija revolucionārs īsteni latviska roka manifests astoņdesmito gadu pirmajā pusē, un skan labi joprojām gan ierakstos, gan koncertos. Pirmajā raidījumā viesos bija grupas “Pērkons” pārstāvji.

Raidījums “Zibens pa dibenu” Radio NABA ēterā skan katru otrdienu plkst: 16.00, plānots 100 raidījumu apskatu veikt līdz Latvijas simtgades svinībām.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Nav pieejama neviena ziņa.