Zinātnes vārdā
Pēdējās izmaiņas veiktas:
25.10.2012


Vada:
Aija Fedorova
Stils: zinātne 
E-pasts: zinatnesvarda@radionaba.lv

LSM lapa un audio arhīvs

Audio arhīvs Mixcloud vietnē (2011-2015)

Raidījums „Zinātnes vārdā” iepazīstina klausītājus ar Latvijas zinātnieku pētījumiem, eksperimentiem un jaunatklājumiem. Raidījumā tiek iztaujāti zinātnieki par viņu akadēmisko un praktisko ikdienu – lekciju sagatavošanu un pasniegšanu, studentu darbu vadīšanu, sadarbību ar valsts institūcijām vai privātajiem partneriem.

„Zinātnes vārdā” ļauj uzzināt, ar ko nodarbojas dažādu nozaru Latvijas zinātnieki, mēģinot runāt par zinātnieku darbu, sasniegumiem un grūtībām visiem saprotamā un aizraujošā veidā.

Raidījums skan katru otro ceturtdienu no plkst. 19.00 - 20.00 ar atkārtojumu svētdienās no plkst. 16.00 - 17.00.

 • Foto: Jurģis Rikveilis
  „Pareizais” latvietis: saruna ar antropoloģi Aivitu Putniņu
  09.02.2017

  Ceturtdien, 9. februārī plkst. 19.00 radio NABA raidījumā “Zinātnes vārdā” meklēsim atbildes uz jautājumu, kā mūsdienās iespējams noteikt piederību latviešiem un Latvijai. Studijā viesosies un sarunā piedalīsies Aivita Putniņa, LU Humanitāro zinātņu fakultātes asociētā profesore, Antropoloģijas studiju katedras vadītāja.

 • Zinātnes vārdā: Latvijas savvaļas dzīvnieku slimības
  Ne tikai cūkas slimo: ieskats Latvijas savvaļas dzīvnieku slimībās
  26.01.2017

  Ceturtdien, 26. janvārī plkst. 19.00 radio NABA raidījumā “Zinātnes vārdā” stāstīsim par Latvijas savvaļas dzīvnieku slimībām un to, cik lielā mērā tās var skart cilvēkus. Sarunā piedalīsies Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes pasniedzēja Gunita Deksne un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes asociētais profesors Kaspars Kovaļenko.