Zinātnes vārdā
Pēdējās izmaiņas veiktas:
25.10.2012


Vada:
Aija Fedorova
Stils: zinātne 
E-pasts: zinatnesvarda@radionaba.lv

LSM lapa un audio arhīvs

Audio arhīvs Mixcloud vietnē (2011-2015)

Raidījums „Zinātnes vārdā” iepazīstina klausītājus ar Latvijas zinātnieku pētījumiem, eksperimentiem un jaunatklājumiem. Raidījumā tiek iztaujāti zinātnieki par viņu akadēmisko un praktisko ikdienu – lekciju sagatavošanu un pasniegšanu, studentu darbu vadīšanu, sadarbību ar valsts institūcijām vai privātajiem partneriem.

„Zinātnes vārdā” ļauj uzzināt, ar ko nodarbojas dažādu nozaru Latvijas zinātnieki, mēģinot runāt par zinātnieku darbu, sasniegumiem un grūtībām visiem saprotamā un aizraujošā veidā.

Raidījums skan katru otro ceturtdienu no plkst. 19.00 - 20.00 ar atkārtojumu svētdienās no plkst. 16.00 - 17.00.

 • Foto: Toms Grīnbergs, LU
  „Zinātnes vārdā” viesosies LU mēneša pētniece Ramona Rupeika-Apoga
  23.03.2017

  Ceturtdien, 23. martā plkst. 19.00 LR6 – Latvijas Universitātes (LU) Radio NABA raidījumā “Zinātnes vārdā” viesosies LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesore, Dr. oec. Ramona Rupeika-Apoga, lai plašāk pastāstītu par aktualitātēm savā pētnieciskajā darbā. Raidījumā tiks runāts par profesores jaunāko grāmatu un viņas pieredzi sadarbībā ar ārzemju pētniekiem, kā arī ar lekciju lasīšanu ārpus Latvijas.

 • Urbānie dārzkopji: saruna par ģimenes dārziņiem Latvijas pilsētās
  09.03.2017

  Ceturtdien, 9. martā plkst. 19.00 radio NABA raidījumā “Zinātnes vārdā” stāstīsim par arvien lielāku popularitāti iegūstošo ģimenes dārziņu un kopienu dārzu kustību. Studijā viesosies Latvijas Universitātes docente Kristīne Āboliņa un Rīgas Tehniskās Universitātes doktorante Alisa Koroļova, lai plašāk pastāstītu par aktualitātēm pilsētu dārzkopības zinātniskajā izpētē.