Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Zinātnes vārdā
Pēdējās izmaiņas veiktas:
25.04.2013.

Zinātnes jautājumiem veltītais radījums „Zinātnes vārdā” Latvijas Universitātes radio Naba skan kopš 2011. gada. Katru otro nedēļu raidījuma veidotāji iepazīstina klausītājus ar Latvijas zinātnieku pētījumiem, eksperimentiem un jaunatklājumiem. Raidījumā paredzēts zinātniekus iztaujāt ne tikai par pētījumiem, bet arī par viņu akadēmisko un praktisko ikdienu - lekciju sagatavošanu un pasniegšanu, studentu darbu vadīšanu, sadarbību ar valsts institūcijām vai privātajiem partneriem. Tas dod iespēju uzzināt, ar ko nodarbojas dažādu nozaru Latvijas zinātnieki, mēģinot runāt par zinātnieku darbu, sasniegumiem un grūtībām visiem saprotamā un aizraujošā veidā.

Raidījuma vadītāji: LU Bioloģijas fakultātes maģistrante Ilze Klepere, LU socioloģijas doktorants, zinātniskais asistents un lektors Jānis Daugavietis, doktora grāda kandidāts socioloģijā, sociālais uzņēmējs Sandris Mūriņš un Latvijas Radio žurnāliste Anna Platpīre.

Raidījums „Zinātnes vārdā” ietilpst LU un projekta „RīgaPunkts” atbalstītajā pasākumu ciklā, kura mērķis ir popularizēt zinātni caur daudzveidīgām kultūras aktivitātēm, tostarp lektorijiem, koncertiem, izstādēm un radio raidījumiem. Šī projekta aktivitātes iekļaujas pasākuma „Rīga 2014” oficiālajā programmā un turpināsies līdz pat 2014. gadam, kad Rīga visā pasaulē prezentēs sevi kā Eiropas kultūras galvaspilsēta.