Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Sonntags Legion jauns singls un albuma atvēršanas svētki


13.05.2019.

Šī gada 17. maijā, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” norisināsies rokkamerorķestra “Sonntags Legion” jaunākā albuma “Gute Nacht In The Middle Of The Sea” atvēršanas svētki kopā ar apvienību “Eschatos”, kuru svinību iemesls ir ieraksta “Mære” iznākšana vinila formātā. Gaidot koncertu, Sonntags Legion piedāvā jaunāko kopozīciju “In the Dark Outside My House”, kas tiek iekļauta šīs nedēļas Radio NABA Latvijas mūzikas topa jaunumu sarakstā.

Muzikālo apvienību “Sonntags Legion” veido mūziķi no vairākiem Latvijas neatkarīgās mūzikas scēnā zināmiem ansambļiem – “Soundarcade”, “S.I.L.S.”, “Inokentijs Mārpls”, “Tesa”, “Band versus Music”. “Sonntags Legion” skanējumā oriģināli apvieno psihedēlijas, postgrunge, folka un akadēmiskās kamermūzikas elementus. Grupas daiļradi raksturo gan trīsminūšu instrumentālas liriskas poēmas, gan vairāk nekā desmit minūšu garas “sačakarētas” simfonijas, kurās sprēgā un kauc ģitāras, virpuļo un skumji čīkst stīgu aranžijas, un skan dziedājumi par nemieru, sapņiem, atelpas un spēka meklējumiem. Savu debijas albumu "Acid Rain Will Eat Our Culture" izdeva 2010. gadā Naba Music/ Melo records" paspārnē, savukārt no gaidāmā albuma iepriekš tika izdoti divi singli “Schwarze Schlange Mahlte Mehl” un  "Morgen, Übermorgen, Niemals".

Šobrīd plašākai sabiedrībai ir pieejams arī “Sonntags Legion” jaunākais singls no jaunā albuma: https://soundcloud.com/nabamusic/sonntags-legion-in-the-dark-outside-my-house

Dziesmas video: https://youtu.be/Q4g-cdyQ5r0

Eschatos” ir latviešu black metal apvienība, kas pazīstama ar piesātinātām dzīvajām performancēm un neparasto pieeju žanram. Apvienojot melno metālu, post metālu, smagas elektroniskas tekstūras un daudzšķautņainas vokālas izpausmes, “Eschatos” veido unikālu skanējumu, kas aizved klausītājus piesātinātā audiālā ceļojumā. Apvienības aizsākumi meklējami 2012. gadā un tā līdz šim izdevusi trīs ierakstus – “Hierophanies” (2013), “The Grand Noir” (2015), un “Mære” (2017). “Eschatos” apvieno mūziķus no Latvijas andergraunda, kā arī no starptautiskiem projektiem “Pulse of Nebulae” un “Black Earth Black Sky”. Pirmie divi albumi izdoti ASV ierakstu kompāniju “Starwolf Records” un “Flesh Vessel” paspārnē kasešu un vinila formātos. Ieraksta “Mære” plate tapusi mūziķu pašu spēkiem sadarbībā ar mākslinieci Laimdotu Malli Steķi, kas, kokgrebuma tehnikā, veidoja izdevuma vākus. Katru plati rotā divi - melns un balts, kokgrebuma oriģināli.

“Sonntags Legion” albums “Gute Nacht In The Middle Of The Sea” būs pieejams vinila plates un CD  kompletācijā, ierakstu izdod “NABA Music/ Melo Records” kopā ar jauno mūzikas izdevniecību “Mier aim”, savukārt ASV tirgū albuma virzību veiks “Fluttery records”.

Atklāšanas pasākums norisināsies Kultūras pils “Ziemeļblāzma” lielajā zālē (Ziemeļblāzmas iela 36, Rīga), sākums plkst. 19.00, ieeja brīva.