Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Izstāde būs skatāma no 4.augusta līdz 1.septembrim.

4.augustā plkst.: 18:00 Nabaklab grafiķe Lāsma Pujāte atklās izstādi „Ātrāk”.

Savos darbos māksliniece uzsver, ka “mūsos nav tikai prieks vai bēdas, ļaunums vai labestība, mēs esam radīti daudzkrāsaini. Krāsas mainās līdz ar mūsu pašu intensitāti, ar kādu iesaistāmies dzīvē, esamībā šeit un tagad”

Radot darbus litogrāfijas tehnikā Lāsma Pujāte ļauj iecerei realizēties krāsās -  gleznieciskā grafikā, kas palīdz attēlot  emocijas mirkļa tvērienā.  Māksliniecei piemīt ekspresīvs rokraksts, kas sakņojas intuitīvā pasaules uztverē, kas cieši saistīva ar instinktiem un mirklīgām sajūtām. Mākslinieciskājā procesā pilnīga paļaušanās uz sevi kalpo kā privāta mēraukla intīmai patiesībai un pasaules kārtības izpratnei.

Ciklā „Vēlēšanās...Ātrāk...Pacelties" māksliniece ar savu iekšējo riteni traucas cauri notikumiem, savos darbos vēloties  izrotēt ārpus laika, ārpus dižķibeles, ārpus negācijām,neieslīgstot sīkumos, kas ir kā spieķi, kuros var sapīties.

Izstādē apskatāmi arī daži darbi no cikla "Pārvākšanās", kurā stāsts ir  par cilvēcisku būtni, kas meklē savu vietu, kur tā spēj būt pati. Tās ir mājas, par kurām mums katram ir savs stāsts, kurš top dzirdams, ja to sāk stāstīt.

Lāsma Pujāte piedalās izstādes Latvijā un ārvalstīs jau no 2002.gada.  2008. gadā kļuvusi par  Brederlo-von-Zēgenbuša prēmijas laureāti un 2009.gadā  guvusi panākumus Eiropas mākslas augstskolu litogrāfijas izstādes “Zelta kentaurs” konkursā Minhenē, Vācijā.

Dalīties

Oops, an error occurred! Code: 202108021538567392c091