Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Sākot no 4. jūnija, NABAKLAB būs skatāma viena no Latvijā un starptautiski atzītākajiem jaunajiem māksliniekiem - Andra Eglīša, izstāde „Lietu kārtība”.

Andra Eglīša gleznas atmodina. Tās liek vēlreiz ieskatīties vārdnīcā, lai izbrīnā pārdomātu līdz šim bez aizdomām lietoto jēdzienu nozīmi. Tās liek atsijāt būtiskāko, atbrīvojot no ikdienas pārsātinājuma. Tās pieprasa savas domas un pārdzīvojumu.

Gleznu cikls „Lietu kārtība” pārorientē skatītāju no jautājuma „Kas ir Andris Eglītis?” uz jautājumiem „Kāds es esmu? Ko es domāju? Kas man ir patiesi būtisks?”

Eglīša objektīvās realitātes fragmentu tēlojumi, kurus skatītājs uztver kā precīzus realitātes atainojumus, ir pirmšķietami saprotami - vienkārši privātu telpu fragmenti un idejas, bez uzbāzīga stāstījuma par mākslinieka uzskatiem un izjūtām. Eglīša gleznas ir iedarbīgas un iesaista.

Pirmoreiz Andra Eglīša izstāde „Lietu kārtība. Volume 1” bija skatāma 2008. gadā VEF. 2009. gada pavasarī gleznu cikls „Lietu kārtība”, papildināts ar jaunām gleznām un telpiski tēlniecisku veidojumu „Luxory replica”, bija skatāms Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā. Par šo izstādi Andris Eglītis ir nominēts Purvīša balvai.

Nabaklab Eglītis izkārtos gleznu ciklu „Lietu kārtība” atbilstoši šī brīža pārliecībai par lietām un to kārtību. Gleznas iedarbojas gan katra atsevišķi, gan veido vienotu koptēlu. Atkarībā no izkārtojuma mainās uzsvari. Kas šobrīd definē Eglīti? Kādi privātās dzīves telpas fragmenti? Pasaules mākslas ikona Jannis Kounellis zirgā? „Madonna ar bērnu” uz kumodes? No papīra izlocīts putniņš?

Atnāc un noskaidro! Uzdod jautājumus sev.

Izstāde skatāma klubā Nabaklab no 4.jūnija līdz 2. jūlijam. Atklāšana 4.jūnijā plkst.: 17:30.

Intervija ar Andri Eglīti:

Dalīties

Oops, an error occurred! Code: 202108021553139197b690