Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

No 22. janvāra līdz 1. februārim mūzikas klubā “Nabaklab” (Z.A. Meierovica bulvāris 12) Hardija Lediņa gada ietvaros būs skatāma Margrietas Dreiblates izstāde “Aklā zarna”.

Jaunā māksliniece radījusi darbus par Jura Boiko un Hardija Lediņa absurdā romāna „ZUN” 7,89 burtnīcas JU & HA trešās plāna lomas Aklās zarnas klusēšanu, jo ''Visu jau bija pateikuši senie grieķi":

“3. plāna loma aklā zarna ārpus kārtas interpretācijā

laikā, kad aklā zarna piecēlās, lai uzzīmētu kluso dabu, kāda muša 3 reizes atsitusies pret glāzi, tai beidzot pielipa.

vispār jau aklā zarna nebija akla, bet bija tikai zarna, kurai pašai šad tad piemetās aklā zarna

un tad vēl vienreiz:

aklā zarna uz ceļa ar savu otro zarnas galu satikās un brīnījās. neviena cita nav! laikam jau visi būs aizgājuši pie resnā roņa k-ga.

un vispār jau aklajai zarnai nebija ne roku ne kāju pirkstu, bet tai bija acis, mute un stiprā griba.  tāpēc tā apsēdās uz savas mīļākās rūtotās vaska drānas un uzzīmēja kluso dabu ar gurķi.

priecīgu dzimšanas dienu!”

(no romāna “Zun”)

Izstādi organizē Laikmetīgās Mākslas centrs Hardija Lediņa gada ietvaros. Atceroties un novērtējot multimediju mākslinieka Hardija Lediņa (1955-2004) ieguldījumu Latvijas kultūrā, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs 2015. gadu pasludina par Hardija Lediņa gadu. Lai atzīmētu Latvijas avangarda mūzikas un mākslas klasiķa 60. jubileju, LMC sadarbosies ar dažādu radošo jomu pārstāvjiem un Hardija Lediņa laika biedriem, visa gada garumā rīkojot virkni kultūras pasākumu, kas akcentēs leģendārā mākslinieka daudzpusīgās darbības svarīgākos pieturas punktus.

Mūzikas kluba “Nabaklab” darba laiks:

Pirmdiena-Trešdiena: 14:00 - 00:00

Ceturtdiena: 14:00 - 02:00

Piektdiena - Sestdiena: 14:00 - 04:00

Svētdiena: slēgts

 

Izstāde apskatāma bez maksas.

 

Hardija Lediņa gadu producē Latvijas Laikmetīgās Mākslas centrs, programmas kuratores Solvita Krese un Diāna Popova.

Dalīties

Oops, an error occurred! Code: 20210802160744a30890fe