Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

“Videogrāfija”sapludinās gaismu un skaņu kosmiskās tekstūrās

Radio NABA
06.09.2018.

Viens no senākajiem LR6 - LU Radio NABA audiovizuālajiem notikumiem VIDEOGRĀFIJA: Space Textures šī gada Laikmetīgās mākslas forumā “Baltā nakts” iezaigosies jau trīspadsmito reizi, šoreiz ar gaismu un krāsu tekstūrām rotājot Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. VIDEOGRĀFIJA idejiski ir kā turpinājums iepriekšējo gadu „Baltās nakts” pasākumam „VIDEOGRĀFIJA”. Projekts iekļaujas foruma programmā jau vairāk nekā desmit gadus pēc kārtas un turpina drosmīgi atspoguļot videomākslas un mūzikas mijiedarbības spēku.

Koncertprogrāmmā uz vienas skatuves apvienoti vizuālās, video un audio mākslu pārstāvji no Īrijas, Vācijas, Grieķijas, Lielbritānijas un Latvijas. Pasākuma muzikālo, audiovizuālo daļu nodrošinās: Donnacha Costello, Geoff Barker (IE), Fluxion (GR), Andrew Pekler (DE),  MVTE (LV/UK) un Uncle Rodion (LV).

Andrew Pekler (Vācija) Skaņu mākslinieks, kurš radījis mūziku teātra un dejas izrādēm, kinofilmām un veidojis skaņas instalācijas, spēlējis dažādos koncertos un festivālos Eiropā, ASV, Dienvidamerikā, Āzijā un Austrālijā. Mākslinieka pēdējais albums „Tristes Tropiques” apvieno sintētisku eksotiku, pseidoetnogrāfisku mūziku un sirreālus brīvdabas ierakstus. Kā sava darba tehnikas lieto digitālo un analogo skaņu sintēzes, izmantojot gan unikālus, paša radītus skaņu ierakstus, gan rekonstruējot senu arhīvu materiālus.

Donnacha Costello (Īrija) Vairāk nekā divdesmit gadu laikā Donnacha Costello izveidojis savu emocionālas un izsmalcinātas elektroniskās mūzikas zīmolu „Minimise”, apvienojot klasisko ierakstu studiju skaņu radīšanas manieri ar mūsdienīgiem elektroniskās mūzikas radīšanas paņēmieniem, šādi radot hibrīdskaņu. Savu skaņdarbu konceptu radīšanā iedvesmojies no Stīva Reiha un Džona Keidža. Donnacha Costello Rīgā koncertēs kopā ar mākslinieku un dizaineru Geoff Barker, kurš veidos vērienīgu vizuālo pavadījumu.

„Fluxion” (Grieķija) Konstantinos Soublis projekts „Fluxion” radies Grieķijā, kas veido skaņas dizainu, sintezējot dažādus elektroniskās mūzikas virzienus – ambient, dub, experimental, techno.  Caur „Fluxion” mūziku K. Soublis radošajā mūziķu pieredzē pierāda, ka elektroniskā mūzika var būt nemitīgi attīstāma kā noskaņu un faktūru kolāža. „Fluxion” šodien tiecas iemiesot spontanitāti, improvizāciju, dot vietu nepilnībai un ļauties kontrolei.

Izdoti astoņi „Fluxion” albumi un neskaitāmi EP, zināmākie ieraksti ir „Vibrant Forms”, „Broadwalk Tales” un „Traces”.

“Baltās nakts” garumā Radio NABA ēterā būs dzirdama īpaša radio programma “Elektrošoks”, kas tiešraidē raidīs no viena no “Baltās nakts” tramvajiem, kas kursēs maršrutā Ausekļa iela – Mežparks – Ausekļa iela. Šīs nakts braucienā varēs arī pievienoties ikviens “Baltās nakts” baudītājs un klātienē dzirdēt un redzēt tādus māksliniekus kā “Kanisaifa”, “Dr. Klisicka Laboratorija” un “The Bubble Gum expLOTION”.