Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

9. jūlijā plkst. 19:00 NABAKLAB, gleznotājs Gustava Filipsons atklās izstādi „Iluzionisti”.

Izstāde būs skatāma no 9. līdz 31. jūlijam.

 

Gustava Filipsona darbi ir abstrakti un iluzori. Jaunā mākslinieka domāšanas un darbības metode asociējas ar ieskatīšanos tumsā, kurā acij pakāpeniski aprodot ar gaismas trūkumu atklājas arvien jaunas šķietami neredzamās ainas detaļas. Šī tumsa asociējas ar nezināmo, nesaprotamo un neizskaidrojamo. Savukārt raudzīšanās izzūdošajā gaismā ir prāta centieni to aptvert.

Veltot koncentrētu uzmanību Gustava Filipsona darbiem, skatītājam atklājas sākotnēji nepamanīti tēli, to struktūras un saistība vērienīgā kopainā.

Radot darbus par redzamo un neredzamo Gustavs Filipsons izmanto visu viņam pieejamo līdzekļu arsenālu. Mākslinieks ieklausās sevī, koncentrē uztveri, domā, sapņo, redz, jūt un neaizmirst arī par intuīciju. Gustavs Filipsons atzīstas, ka: „ļauj saviem sākotnējiem tēliem kustēties un pārvietoties gleznā darba gaitā atklājot jaunu tēlu parādīšanos – it kā iejaukšanos, kas vēlāk likumsakarīgi iekļaujas darba kopējā ainā.”

Gustava Filipsona pieeja glezniecībai savā ziņā ir līdzīga Deivida Linča TV seriāla Twin peaks varoņa aģenta Deila Kūpera pielietotajai Tibetiešu metodei, kura aptver prāta un ķermeņa sadarbību darbojoties ciešā saskaņā ar visdziļāko intuīciju (sk. http://www.youtube.com/watch?v=vrb51EGXGqs). Aģents Kūpers nosapņoja ideju par Tibetiešu metodes pielietošanu lietas iespējamo versiju izmeklēšanā. Šī metode izpaudās akmens sviešanā pret uz bluķīša novietotu pudeli pēc indivīda vārda un tā saiknes ar lietu skaļas nosaukšanas. Nosauktās personas saistība ar lietu bija atkarīga no akmens trāpījuma pa pudeli: aizskāra pudeli – tuva, nogrūda pudeli zemē – tuvāka, un sasita pudeli – tieša.

Māksliniekam ieliekot sevi visu gleznas četrstūra laukuma apstrādē, apzinātiem un nojaušamiem tēliem savstarpēji mijiedarbojoties rodas daudznozīmīgs un iedarbīgs vizuāls vēstījums. Gustava Filipsona darbi ir kā mušķērāji, kuri, skatītājam ļaujoties, iedarbojas dažādos veidos. Visprecīzāk šos darbus būtu dēvēt par iluzionistiem. Gustava Filipsona darbu brīnums ir telpas parādīšanās plaknē. Taču šo efektu neveido perspektīva.

Gustava Filipsona radošā darbība ir augstu novērtēta studiju laikā Latvijas Mākslas Akadēmijā. Jaunais mākslinieks ar izcilību absolvējis LMA Glezniecības nodaļu. 2007. gada nogalē Gustavs Filipsons piedalījās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratores Diānas Barčevskas vadībā organizētajā izstādē Candy Bomber / Našķu bumba. Jaunie Latvijas glezniecībā, kurā pirmo plašāko atzinību guva daudzi šobrīd jau atzīti Latvijas jaunie gleznotāji. Savukārt pirmo nozīmīgāko starptautisko atzinību Gustavs Filipsons ir guvis šī gada sākumā kopā ar gleznotāju Mārtiņu Ignātu mākslas telpā „Konschthaus Beim Engel” Luksemburgā iekārtojot izstādi See as – see in. Izstāde ir tapusi sadarbībā ar kuratori Filinu Vagneri. Plašāku informāciju par izstādi „See as – see in” lūdzam skatīt http://www.studija.lv/?parent=2684 un http://studija.lv/en/?parent=955 .

www.nabaklab.lv

Dalīties

Oops, an error occurred! Code: 20210802140706ac942f99