LU studentu jauno mūzikas grupu konkursā “Hadrons 2019” uzvar grupa “Nostra”

Ceturtdien, 25. aprīlī, Latvijas Radio 1. studijā norisinājās Latvijas Universitātes (LU) jauno mūzikas grupu konkursa “Hadrons 2019” fināls, kurā sīvā konkurencē galveno balvu ieguva LU Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes pārstāvētā muzikālā apvienība “Nostra”, otro vietu ieguva - “Idioti. Trupa” (LU Vēstures un filozofijas fakultāte), bet trešo – Kapteinis Reinis (LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte).

Konkursa finālā uzstājās sešas jaunās grupas – “Nostra”, “Idioti. Trupa.”, “Tornhill”, “Grupa Jānis”, “Purple Negative” un Kapteinis Reinis, visaugstāko klausītāju balsojumu saņēma grupa “Idioti. Trupa”, savukārt žūrija lēma citādāk - pirmo vietu piešķirot “Nostra”.

“Nostra” ir trīs cilvēku postroka un eksperimentālā roka apvienība no Rīgas, kas radusies 2016. gada vasarā.

Konkursantu uzstāšanos vērtēja žūrija šādā sastāvā: Juris Kaukulis (mūziķis/ Dzelzs Viks, Jauno Jāņu Orķestris, Nakts Arāji), Raimonds Lagimovs (mūziķis/ Inokentijs Mārpls, Amorālā Psihoze un Radio NABA raidījumu vadītājs), Uldis Rudaks (mūzikas žurnālists, Radio NABA raidījumu vadītājs), Madars Štramdiers (Radio NABA un festivāla Laba Daba vadītājs), Roberts Buivids (Latvijas Radio 2 galvenais mūzikas redaktors un raidījumu vadītājs), Tija Auziņa (Festivāla Bildes veidotāja), LU Studentu padomes pārstāvji – Kaspars Eglītis un Patrīcija Kuzmina.

Konkursu organizēja Radio NABA sadarbībā ar LU Studentu padomi, konkursa norisi finansiāli atbalstīja Rīgas dome.

Konkursam varēja pieteikties ikviena jauna mūziķu grupa, individuālie izpildītāji vai projekti, kuri nav vēl izdevuši albumus oficiālās mūzikas izdevniecībās, un kuru sastāvā ir vismaz viens Latvijas Universitātes students. No iesūtītajiem pieteikumiem tika atlasīti seši labākie, kuri piedalījās fināla koncertā. Konkursa "Hadrons'19" uzvarētāji balvā iegūst ieraksta laiku skaņu ierakstu studijā, atbalstu radio NABA ēterā, kā arī iespēju uzstāties Starptautiskajā mūzikas un mākslas festivālā "Laba Daba", mūzikas festivālā "Bildes" un LU Jauno studentu svētkos "Aristotelis".

Konkursa laikā jaunās grupas, izpildītājus un muzikālos projektus vērtēja mūzikas nozares profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm, radio NABA un studentu pārstāvji. Lai pieteiktos konkursam, pretendentiem līdz 1. aprīlim bija jāaizpilda pieteikšanās anketa. Papildu informāciju, pieteikšanās anketu un konkursa nolikumu var atrast mājas lapā  www.hadrons.lv.     

Konkurss notiek jau četrpadsmito gadu un kopumā tajā piedalījušās vairāk nekā 300 grupas. Iepriekšējo gadu uzvarētājas – “Cellar Cat”, “The Creek”, „MMMM”,  „Chomsky Chess Club”, „Nē", „DJ Krankenwagen”, „Nepilngadīgā Anna", „Starmetis”, „Das Sonntags Legion”, „The Movies" (vēlāk „Tribes of the city”), „Ēnu kaleidoskops” – pēc tam izdevušas arī albumus un kļuvušas pazīstamas kā Latvijā, tā ārpus tās.

Konkursu organizē Latvijas Radio 6 – LU Radio NABA sadarbībā ar LU Studentu padomi. Konkursa norisi atbalsta skaņu ierakstu studija "SKAN".  Jautājumi un atbildes – naba@radionaba.lv.

Papildu jautājumu gadījumā sazinieties ar projekta organizatoriem rakstot uz naba@radionaba.lv