Jau šodien, 23. maijā, Radio NABA ēterā un video tiešraidē tiks translēts LU Jauno mūziķu un izpildītāju konkursa “HADRONS 2024” fināls no Latvijas radio 1. studijas. Finālā sacentīsies sešas jaunās mūzikas grupas un izpildītāji: KALIGO, TRĪSAS, MŪŪNSKIN, EKOSISTĒMAS, DZIĻI VIENALGA un APTIEKAS BĒRU ANSAMBLIS.

Programma:

17.00 TRĪSAS
17.30 KALIGO
18.00 MŪŪNSKIN
18.30 EKOSISTĒMAS
19.00 DZIĻI VIENALGA
19.30 APTIEKAS BĒRU ANSAMBLIS
20.00 MĀRA DAGNE (2023. gada uzvarētāji)
Žūrijas vērtējums, diploma sagatavošana.
20.30 Rezultātu paziņošana, apbalvošana

Šajā vakarā no plkst. 17.00 Radio NABA studijā unikālā tiešraides radio pārraidē  būs dzirdami radio instruktori Aldis Blicsons un Māris Skuja, kuri visa vakara garumā informēs par konkursu, mūzikas grupām, fināla norisēm un aizkadriem.

Konkursa fināls šogad norisināsies 23. maijā no plkst. 17.00 Latvijas Radio 1. studijā. Audiāli sekot līdzi varēs LR6 - LU Radio NABA ēterā un internetā, savukārt videorežīmā “Facebook” un LSM.lv.

Šogad konkursā pieteikušies studenti no Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes, Humanitāro zinātņu fakultātes, Sociālo zinātņu fakultātes, Dotorikas fakultātes, Ķīmijas fakutlātes, Bioloģijas fakultātes, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas, Latvijas Kultūras koledžas, Latvijas Mākslas akadēmija, Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Rīgas Ekonomikas augstskolas, Ventspils augstskolas, Transporta un sakaru institūts,  Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, Rīgas Hanzas vidusskolas un Ogres Valsts ģimnāzijas.

Kopā pieteicās 24 muzikālie projekti un izpildītāji, pārstāvot 13 dažādas izglītības iestādes.

Jau 19 gadus konkursu rīko Radio NABA sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi.  “HADRONS” ir senākais un tradīcijām bagātākais studentu grupu un izpildītāju mūzikas konkurss Latvijā, tas ir kļuvis par daudzu studentu mūzikas grupu pirmo nopietno soli muzikālajā laukā.

Šajā gadā konkursa žūriju veido Madars Štramdiers (“Radio NABA”, festivāls “LABA DABA”), Juris Kaukulis (mūziķis, grupas "Dzelzs vilks", "Nakts arāji", "Jauno Jāņu orķestris"), Uldis Rudaks (mūzikas apskatnieks, “RADIO NABA” raidījumu vadītājs), Aleksandrs Tomass Matjussons (mūziķis, producents, Latvijas Nacionālā teātra Muzikālās nodaļas vadītājs), Jānis Žilde (mūziķis, grupa Satellites LV, žurnālists un mūzikas kritiķis), Sabīne Vandāne (Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja, producente), Dace Volfa (mūzikas apskatniece),  Roberts Buivids (Latvijas Radio raidījumu vadītājs), kā arī LU Studentu padomes pārstāvji.

Konkurss notiek jau septiņpadsmito gadu un kopumā tajā piedalījušās vairāk nekā 400 grupas. 

Konkursu organizē Latvijas Radio 6 – LU Radio NABA sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi, portālu LSM.lv, ierakstu studiju "Krakatone - The Music Refinery", Valmiermuižas alus saimi un Mūzikas un mākslas festivālu “LABA DABA”.

Dalīties