Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Laikmetīgās mākslas festivāla „Survival kit 2” laikā no 2010. gada 4. līdz 10. septembrim biedrība „Mākslas telpa” klubā NABAKLAB organizē projektu „Radošo sapņu fabrika”.

„Radošo sapņu fabrika” (atsaucoties uz mākslinieka Endija Vorhola 1960. gados dibināto FACTORY Ņujorkā) ir interaktīvs starpdisciplināru pasākumu cikls, tematiskas sesijas, kas vairāku dienu garumā norisināsies klubā „NABAKLAB”, kur ar savu pieredzi mākslas laukā dalīsies un mijiedarbosies dažādu mākslas jomu pārstāvji: mūziķi, vizuālās mākslas meistari, dejotāji, aktieri, literāti u.c.

Arī katram no mums ir kāds neizsapņots sapnis vai vēlme – nekad nav par vēlu to realizēt. „Radošo sapņu fabrika” piedāvā sen lolotos sapņus vismaz uz īsu brīdi pārvērst īstenībā, tādējādi iepriecinot sevi un citus. Atraktīvā, teatralizētā formā vēlamies satuvināt radošās personības – radītājus ar viņu darba augļu patērētājiem, t.i., skatītājiem, klausītājiem, lasītājiem, aktualizējot jautājumu, kāpēc arī 21. gadsimtā cilvēki joprojām turpina nodarboties ar mākslu un kam tas viss īsti vajadzīgs. Lai rastu atbildes uz šiem jautājumiem, kā arī ļautu ikvienam „iejusties mākslinieku ādā” - radošās darbnīcas ir atvērtas un tajās piedalīties aicināti visi interesenti.

 

„RadošO sapņu fabrika”

NABAKLAB, Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris 12

PASĀKUMU PLĀNS

 

4. septembris (izstāde būs apskatāma visu septembri)  

17.00 – visu Balto nakti...

Tiks atklāta izstāde „Nabas saite”, kas stāsta par saiknēm, kas mūsu vieno vai atšķir, par lietām un sajūtām, kuras mēdzam aizmirst, taču derētu atcerēties.

Piedalās - mākslinieki Aigars Bikše, Patricija Brekte, Kristians Brekte, Diāna Dimza-Dimme, Maija Kurševa, Līga Laurenoviča, Elita Patmalniece un Andris Vītoliņš.

5. septembris, svētdiena

12.00 – 18.00

Ikviens aicināts piedalīties akcijās:

-        "Izgatavo savu zīmi”, ko vadīs māksliniece Diāna Dimza-Dimme. Akcijas laikā tiks izplatītas sešas dažādas zīmes, piemēram, „es ticu brīnumiem” vai „draudzējos ar kaimiņiem”, ko visi akcijas apmeklētāji varēs paņemt sev līdzi, lai pēc tam uzlīmētu uz durvīm, piestiprinātu pie somas vai darbā pie datora, un, protams, katrs varēs izgatavot arī savu unikālo zīmi.

-        „Uzzīmē pats” – iespēja atraktīvā veidā pašam uzzīmēt savu Maijas Kurševas un Elitas Patmalnieces darba kopiju.

7. septembris, otrdiena un 9. septembris, ceturtdiena

16.00 – 20.00

RADOŠĀS DARBNĪCAS. Visi interesenti, kas vēlas izmēģināt darbošanos mākslas jomā, aicināti piedalīties radoši eksperimentālās darbnīcās ar izstādes „Nabas saite” māksliniekiem Maijas Kurševas, Patricijas Brektes, Andra Vītoliņa, Elitas Patmalnieces, Aigara Bikšes un Kristiāna Brektes. Dalībnieku veikums papildinās izstādi. Darbnīcu gaitā - neformālas sarunas un diskusijas ar māksliniekiem.
Tikai 7. septembrī plkst. 16.00 - 20.00
unikāla iespēja pieteikties laikmetīgās dejas radošajā meistarklasē pie Olgas Žitluhinas dejas kompānijas horeogrāfēm Ramonas Galkinas un Ilzes Zīriņas. Dalībnieki kopā ar horeogrāfēm gan kā dejotāji, gan kā līdzautori veidos laikmetīgās dejas priekšnesumu.

Lūdzam pieteikt dalību darbnīcās, norādot pie kura mākslinieka, un dejas meistarklasē pa e-pastu rsfabrika@gmail.com !

Papildu informācija par darbnīcām lūdzam meklēt mājas lapā http://rsfabrika.tumblr.com/

8. septembris, trešdiena

18.00 – 20.00

Diskusija „Vai viegli būt māksliniekam?”

Diskusiju vada - Ilmārs Šlāpins, „Rīgas Laiks”

Diskusijā paredzēts izvērst sarunu par to, kas šodien kultūras jomā publikai Latvijā tiek piedāvāts un vai piedāvājums attaisno patērētāja vēlmes. Vai mākslinieki neeksistē savā izolētā pasaulē un vispār pazīst savus skatītājus? Ko vēlas mākslinieki un, ko vēlas skatītāji? Kāpēc ir cilvēki, kas vēl joprojām nevis pelna naudu, bet „taisa mākslu”, daudz nedomādami par peļņu?

Piedalās - mākslinieki Aigars Bikše, Kristaps Gulbis, Patricija Brekte, Kristiāns Brekte, Krista Burāne, Andris Vītoliņš, mākslas teorētiķi Jānis Borgs, Vilnis Vējš un Solvita Krese, mūziķi, kultūras menedžeri, literāti, biznesa struktūru pārstāvji , sociologi u.c.

Pēc diskusijas saviesīgs vakars „Radošais sviests”– ekskluzīvi mākslinieku radīti kokteiļi, sviestmaizes, mūzika, dejas, DJ un koncerts.

Projektu atbalsta: 
Valsts Kultūrkapitāla fonds, NABAKLAB un Laikmetīgās mākslas centrs

Dalīties

Oops, an error occurred! Code: 20210802143148ff3b9c05