Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Pikantas krāsas un neordināri tēli vienoti abstraktā gleznu karavānā ­ ​ tā ir mākslinieces Ilzes Kalvānes gleznu personālizstāde “Kosmiskā Sezona”, kas skatāma mūzikas klubā “NABAKLAB” no 16. novembra līdz 1. decembrim.

Kosmiskā Sezona ir maģisks, spilgtiem notikumiem un pārmaiņām bagāts laiks, kad notiek retas debesu, zemes un ūdens parādības, pasaule tīta haosa virpulī, daudz kas ir nenoteikts un bez konkrēta virziena. Skarbas realitātes apziņas komētas Visuma bezgalībā mijas ar ilūziju ziemeļblāzmām un košu emociju spektra varavīksnēm. Pasaule pārtapusi milzīgā teātrī, kur katra diena ir traģikomiskas izrādes aina. Cilvēki ir cirka lelles un klauni ­ katrs "žonglē" kā prot … Pasaule karo, un cilvēks karo pats ar sevi. Valstīm zūd robežas, cilvēki klīst, nespējot atrast mājas ne sirdī, ne pasaulē …. Uz kurieni mēs skrienam un kāpēc? …                               

Kosmiskā Sezona ir arī pozitīvu pārvērtību laiks. Cilvēki aizvien vairāk apzinās Augstāku spēku klātbūtni un ietekmi. Viņi tiecas pēc garīgās izaugsmes, meklējot atbildes pie pasaules gudrajiem, garīga rakstura literatūrā, sevī un Visumā … Kosmiskā Sezona ir Tagad.  

 

Par šo neparasto un pārvērtību pilno laiku vēsta vairāk kā desmit izstādes “Kosmiskā Sezona” gleznas, kas attēlo gan cilvēciskā prāta kolīzijas, paradigmu un interpretācijas, gan karmisko grēku, dvēseles cirku, Paradīzes vārtus un komētas nākšanu, imigrācijas un emigrācijas tēmu u.c.  

 

Ilze Kalvāne, māksliniece ­ gleznotāja un ilustrācijas dizainere, ir dzimusi Latvijā, bet radoši izaugusi Ņujorkā, ASV. Māksliniece Latvijas Universitātē ieguvusi bakalaura grādu žurnālistikā un komunikāciju zinātnēs, ka arī studējusi sabiedriskās attiecības. Nonākot ASV, māksliniece turpinājusi sabiedrisko attiecību studijas Ņujorkas Universitātē, kā arī apguvusi ilustrācijas dizaina un bērnu grāmatu ilustrēšanas mākslu Ņujorkas Vizuālās mākslas skolā. Glezniecību māksliniece apguvusi pašmācības ceļā. 

 

Ilzes Kalvāne ir piedalījusies vairāk kā desmit solo un grupu mākslas izstādēs Latvijā, kā arī starptautiskās izstādēs Barselonā, Spānijā un Amsterdamā, Nīderlandē. 2013. gadā izdevniecība "Iespēju grāmata" izdevusi divas bērnu pasaku grāmatiņas ar viņas ilustrācijām, kā arī mākslinieces pasaku “Visskaistākās no saulespuķēm”.   

Dalīties

Oops, an error occurred! Code: 202008151613220f190e24