Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Šī gada nogalē radio „NABA” kluba „NABAKLAB” apmeklētājiem un citiem interesentiem būs iespēja apskatīt jaunās fotogrāfes Ievas Štrāles personālizstādi „Viss būs labi!”. Izstādē būs iekļautas 10 krāsu fotogrāfijas, kuru „galvenais varonis” ir fotogrāfiju autores vecmāmiņa Aija Štrāle (dz.1927.g.). Caur vecmāmiņas Aijas tēlu autore aicina paskatīties uz veselas paaudzes dzīves pieredzi un vērtībām.

Ievas Štrāles vecmāmiņa Aija nāk no laukiem, tur dzīvojusi, mācījusies un strādājusi visu savu dzīvi. Lauku cilvēku zināšanas, gudrība un pieredze mūsdienās kļūst par nenovērtētu bagātību. Daudzi cilvēki bieži dodas no laukiem prom, tā teikt „laimi meklēt” pilsētās, bet pēdējo gadu tendences ir mainījušās. Ir cilvēki, kas meklē iespējas atgriezties un dzīvot laukos. Bērni apmeklē alternatīvās skolas, pieaugušie risina dažādas iespējas privātajiem biznesiem, kā renovēt mūsu laukus un uzturēt tos „līmenī”.

 

„Izstāde būs par dzīvi, par dzīvesveidu. Mana ome ir tikai viens no labajiem un foršajiem piemēriem, ja runājam par lauku cilvēkiem. Ir vēl daudzi citi – zinu vairākus piemērus par ļaudīm, kuri dzīvo un arī atgriežas laukos, un neaizmirst par vietu un cilvēkiem, kas tos uzaudzinājuši. Ļoti populārs ir lauku tūrisms, piemēram, lauku mājas „Kalbakas” Smiltenes novadā vienmēr laipni uzņem ciemiņus un piedāvā dažādas atpūtas iespējas. Citi attīsta aitkopības sfēru, citi veido saimniecības savām vajadzībām.. Ir daudz un dažādu iespēju, ja mākam tās saskatīt.

Vispārīgi secinot, lauki daudziem asociējas tikai 3 nozīmēs – tā ir lauku iedzīvotāju dzīvesvieta; pilsētnieku atpūtas vieta un vieta, no kurienes gūstam veselīgu, bioloģisku pārtiku. Tomēr laukos ir kas vairāk – vecie cilvēki sevī nes sentēvu „maģiju”. Sastrādātie tīrumi, gudrības jeb parašas un padomi, kas veidojuši mūs visus, noteikti ir tas, par ko nevajadzētu aizmirst! Ir vērts runāt par šo tēmu un katram apdomāt savas iespējas un prioritātes. Man pašai pēc skolas beigšanas ir lieli plāni saistībā ar laukiem. Galvenais darīt! J”, stāsta jaunā māksliniece.

 

Ieva Štrāle (dz.1989.g.) ir fotogrāfe, kas nododas subjektīvajam fotodokumentālismam, lietām pieejot ar vienkāršības šarmu un mīlestību pret cilvēka sejas naratīvu. Māksliniece ņēmusi dalību dažādos projektos („Centrāltirgum 80” 2010.g., „Ziedoņdārza stāsti”, 2009.g.), kā arī piedalījusies 9 grupu izstādēs, kuru ietvaros jaunās fotogrāfes darbi aizceļojuši arī uz ASV, Hāsas Tēlotājmākslas muzeju Viskonsīnā, kā arī uz Latvijas vēstniecību Vašingtonā (Cultural Perceptions: USA – Latvia, 2010.g.). Ievas dažādu lokāla mēroga pasākumu dokumentācija apskatāma Smiltenes Jaunatnes Iniciatīvu centrā „Miteklis”.

Sīkākai informācijai: www.ievastrale.com, kā arī sekojiet līdzi mākslinieces radošajai darbībai sociālajos portālos: Draugiem.lv, Facebook.com un Twitter.com

Dalīties

Oops, an error occurred! Code: 20210802140530e0b8ddcb