Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

No 3. februāra līdz 28. februārim mūzikas klubā “NABAKLAB” būs skatāma mākslinieces Ilzes Kalvānes personālizstāde “Voyage Bohemia”. Izstāde skatītājiem piedāvā piedalīties dažādos mākslinieces bohēmistiskos un neordināros ceļojumos -­ apskatāmas dažādas bohēmistiskas gleznas, kas attēlo viņas ceļojumu iespaidus, pieredzes un asociācijas.

Katra glezna ietver īpašu stāstu ne vien par mākslinieces ceļojumiem uz dažādām pasaules vietām, bet arī par ceļojumiem uz viņas personīgo eksotisko māksliniecisko pasauli, kā arī ceļojumu pašai uz savu māksliniecisko būtību.

“Dzīve ir spilgts un krāšņām dekorācijām bagāts ceļojums, kurā katra diena un mirklis ir atsevišķs ceļojums un visbiežāk pašam uz sevi. “Voyage Bohemia” ir mans mākslinieciskais lidojums pāri realitātes un vizuālās patiesības horizontam, ievērojot tikai savas maksliniesikās pasaules likumus un noteikumus. Mans uzdevums ir ļaut skatītajam doties individuālajā bohēmistiskajā ceļojumā, pašam interpretējot gleznās redzēto un sava ceļojuma laikā piedzīvoto”, tā par izstādi Ilze Kalvāne.

Ilze Kalvāne ir dzimusi un uzaugusi Latvijā, bet izaugusi Ņujorkā, ASV.  Sevi par mākslinieci  viņa uzskatījusi kopš brīža, kad apguvusi “zīmuļa turēšanas mākslu”. Taču studiju ceļi mākslinieci aizveduši uz Latvijas Universitāti, kur viņa ieguvusi bakalaura grādu žurnālistikā un komunikāciju zinātnēs, ka arī studējusi sabiedriskās attiecības un politoloģiju. Nonākot ASV, māksliniece turpinājusi sabiedrisko attiecību studijas Ņujorkas Universitātē. Vēlāk Ilze Kalvāne atgriezusies arī pie sava bērnības aicinājuma un apguvusi ilustrācijas dizaina mākslu Nujorkas Vizuālās mākslas skolā. Savukārt, gleznošanas mākslu viņa ir apguvusi pašmācības ceļā.

Pēdējie no Ilzes Kalvānes sasniegumiem mākslas jomā ir dalība starptautiskā izstādē Amsterdamā, kā arī personālizstāde Kauguru Kultūras namā, Jūrmalā. 2013. gadā izdevniecība "Iespēju grāmata" izdevusi dažas bērnu pasaku grāmatiņas ar viņas ilustrācijām, kā arī pasaku “Visskaistākās no saulespuķēm”.

Dalīties

Oops, an error occurred! Code: 202108012159320e0c73ec