MMMM konkursā “Hadrons” 2016. Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte

LU Jauno mūzikas grupu konkursā “Hadrons” uzvar elektroniskās mūzikas apvienība “MMMM”. 18. maija vakarā, Latvijas Universitātes Jauno mūzikas grupu konkursā “Hadrons” finālā sacentās sešas labākās jaunās mūzikas grupas, no kurām par labāko žūrija atzina Latvijas Universitātes un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu grupu “MMMM”.

"MMMM" ir elektroniskās mūzikas grupa, kuras sastāvā ir daudzpusīgi jaunie mākslinieki Moore un Medniex. Uz skatuves ar maskām un šoreiz kā trio pieteica sevi Mega Moore, Mega Medniex un Mega Lapsa. Iedvesmojoties no japāņu popkultūras un retro-videospēļu estētikas, dzīvā uzstāšanās notika ar dažādiem mini-instrumentiem un VJ videoprojekcijām. Skanējumā bija spēcīga electro-clash ietekme kopā ar dumpiniecisku meitenes vokālu riot grrrl tradīcijā un eksperimentālām piedevām no tādiem stiliem kā chiptune, electro-house, witch-house. MMMM šobrīd gatavojas pirmā video klipa izveidei. Nesen izdots pirmais singls floppy diska formāta atbilstoši MMMM stilam. Konkursā grupa pārstāvēja Latvijas Universitātes Datorikas fakultāti.

<iframe style="border: 0; width: 400px; height: 150px;" src="https://bandcamp.com/EmbeddedPlayer/album=2557416059/size=large/bgcol=ffffff/linkcol=0687f5/artwork=small/transparent=true/">&lt;a href=&quot;http://sommmm.bandcamp.com/album/your-reaction-digital-single&quot;&gt;Your Reaction (digital single) by MMMM&lt;/a&gt;</iframe>

Konkursa finālā par dalību festivālos “Laba Daba” un “Bildes”, Latvijas Universitātes jauno studentu svētku “Aristotelis” ieskandināšanu un ieraksta laiku studijā sacentās grupas “Daudzi Citi”, “Nation Vibe", “Strapon”, “Rāva”, “NYDES” un “MMMM”. Grupās šogad tika pārstāvēta Latvijas Universitātes Datorikas fakultāte, Vēstures un filozofijas fakultāte, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, Bioloģijas fakultāte, kā arī šajās grupās līdzdarbojās studenti no Latvijas Mākslas akadēmijas, RISEBA, Rīgas Biznesa skolas, Latvijas Jūras akadēmijas.

Šoreiz gan žūrijas, gan klausītāju viedoklis sakrita - grupa “MMMM” ieguva arī klausītāju simpātijas balvu, ko pasniedza vieni no šī konkursa atbalstītājiem “Lāčplēsis”. Papildus tam, mūzikas ierakstu studija “SKAN” pasniedza īpašas balvas grupām “Daudzi citi” un “NYDES”, dodot iespēju ierakstīt kādu no saviem skaņdarbiem, bet LU Studentu padome turpināja aizsākto tradīciju, jau otro gadu pasniedzot ceļojošo kausu.

Konkursa finālā piedalījās 6 grupas, kuras konkursa pirmajā kārtā tika atlasītas no 20 iesūtītajiem pieteikumiem. Konkursā varēja pieteikties ikviena jaunā studentu grupa, kura vēl nav paspējusi izdot ieraksta albumu un/vai noslēgt līgumu ar kādu no mūzikas izdevniecībām. Kā obligāts kritērijs bija arī vismaz viena Latvijas Universitātes studenta klātbūtne grupā.

Žūrijas komisiju šogad veidoja: Madars Štramdiers (Radio NABA), Edgars Āboliņš (NABAKLAB), Jānis Dubavs (ierakstu studija “SKAN”), Tija Auziņa (festivāls “Bildes”), Uldis Rudaks (mūzikas žurnālists), Raimonds Lagimovs/Dambis (mūziķis, ētera personība), Kristīne Zariņa (Lāčplēsis alus zīmola vadītāja), kā arī Latvijas Universitātes Studentu padomes pārstāvji Santa Zarāne un Jēkabs Silanžs.

Jau 11 gadu konkursu organizē Latvijas Radio 6 – LU Radio NABA sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi, konkursa norisi atbalsta “Lāčplēsis”, ierakstu studija “SKAN” un mūzikas klubs “NABAKLAB”.

Šo gadu laikā kopumā konkursā dalību pieteikušas vairāk nekā 220 grupas. Iepriekšējo gadu uzvarētājas - “Chomsky Chess Club”, “Nē”, ”DJ Krankenwagen", "Nepilngadīgā Anna", "Starmetis", "Das Sonntags Legion", "The Movies" (vēlāk "Tribes of the City"), "Ēnu kaleidoskops", grupa "Nē!" - pēc tam izdevušas arī ierakstus un kļuvušas pazīstamas ne tikai Latvijā.

Visa Hadrons 2016 fotogalerija (fotogrāfs Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte): <link foto.lu.lv/arhiivs/2016/e_mai/20/index.html>foto.lu.lv/arhiivs</link&gt;

 

Dalīties