Sagaidot LR6 - LU Radio NABA divdesmitgadi, Radio NABA programmā no 4. oktobra, otrdienās sāk skanēt Radio NABA vēsturei veltīts raidījums, kurā kopā ar raidījuma vadītāju Noru Riekstu un bijušajiem un esošajiem radio instruktoriem tiks izzināta Radio NABA vēsture. Raidījums skanēs otrdienās plkst. 19:00.

Radio NABA sāka skanēt 2002. gada 1. decembrī. “Skarbie deviņdesmitie bija beigušies, millenium salūti izšauti un jaunā tūkstošgade ieskrējusies. Nebija vēl straumēšanas platformu un nebija vēl interneta katrā kabatā, taču mums bija savs radio - un tas bija mazliet brīnums. Radio NABA neradās tukšā vietā. Bija vajadzīga neatlaidība, kompromisi un daudzu labā griba, lai nekomerciālās mūzikas stacijai Latvijā tiktu dota otrā iespēja. Kāds īsti bija NABAs stāsts, tā arī nekad nav ticis fiksēts. Desmit raidījumos mēģināsim šo stāstu izstāstīt kopā ar cilvēkiem, kas bija klāt "NABAS" lielajā sākumā,” stāsta raidījuma iniciatore un vadītāja Nora Rieksta.

Pirmajā raidījumā NABAHRONIKA viesoties Radio NABA pirmsākuma - Radio KNZ pārstāvji Uvis Lapsiņš un Valdis Kuzmins. Leģenda vēsta, ka radio NABA pirmsākumi meklējami vēl 90. gadu beigās Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē. Pats sākums esot bijušas kādas derības. Vai tiešām tas tā bija, raidījumā stāstīs vēsturnieks, toreiz vēstures students Valdis Kuzmins jeb Igaunis. Viņa balss joprojām skan arī vienā no vecākajiem radio NABA džingliem “Šņabi es vispār nedzeru…”. Savukārt par to, kas slēpjas aiz burtu kombinācijas KNZ un ko nozīmē 24 stundas radio ēterā atklās Uvis Lapsiņš.

 

Dalīties