Ziemas saulgriežu vakarā 21.12.22, pl 21:12:22, kad visgarākā nakts atkāpjas visīsākās dienas priekšā, apvienības “bernurits” skaņdari ķersies pie gaismas rīkiem un izspēlēs seno mītu par cīņu starp Mēness un Saules gaismu. Radio NABA ēterā, audio un video tiešraidēs no studijas – bezgalīgā skaņu kopa “Izkapts un Slēpe”.

2021. gada nogali skaņu mākslas kolektīvs “bernurits” atzīmēja jaunā projekta - bezgalīgās kopas “Izkapts un Slēpe” izveidi, 21.12.21. spēlējot  ziemas saulgriežu koncertu Radio NABA tiešajā ēterā.

Šogad mākslinieki turpinās aicināt gaismu un padzīt tumsu, gada laikā gūtos iespaidus, skaņas un instrumentus izspēlējot saulgriežu performancē. Latviešu tradīcijās Ziemas saulgrieži (Ziemassvētki) ir bagāti un gari – trīs dienas un trīs naktis tie iet pār kalnu dziedādami. Stāstus, ko varētu stāstīt trīs dienas un trīs naktis radio ēterā ir jākoncentrē īsākā skaņas ainavā, skaņdarba laikā dodot klausītājiem iespēju pārdomām gan par labo ko paturēt un novēlēt nākamajam saules gadam, gan arī par to, ko atstāt aizejošajā tumsā.

Projekta “Izkapts un Slēpe” pirmsākumi meklējami 2021. gada vasaras “Savvaļā”, starp Drustiem un Jaunpiebalgu, kur instrumentu būvēšanas meistarklasē daudzo zaraino un sakņaino praulu starpā tapa arī stīgota Izkapts un Slēpe. Turpat meistarklases noslēgumā Toms un Maksis apvienojot jaunos rīkus ar modulāriem sintezatoriem sienāžu un varžu pavadījumā pieskandināja plašās “Savvaļas” pļavas. Šogad pašu veidotiem instrumentiem pievienojies Latvānis, un jaunāko ceļojumu skaniskie iespaidi.

Māksliniecisko apvienību veido:

●      Izkapts aka Toms Ceļmillers– stīgu izkapts, efekti, sintezatori

●  Slēpe aka Maksims Šenteļevs – stīgu slēpe, modulārie sintezatori, lauka ieraksti.

Papildu informācija www.bernurits.com un naba.lv.

Video tiešraide

Dalīties