Piektdien, 30. decembrī, no plkst. 10:00 Latvijas Radio 6 – LU radio NABA FM 95,8 piedāvās tradicionālo aizejošā gada aktuālāko kompozīciju apkopojumu "Top 100", kas veidots atbilstoši radio klausītāju balsojumam visa 2022. gada laikā. Klausītāji būs iespēja piedalīties arī izsludinātajā prognožu spēlē – uzminēt trīs populārākās kompozīcijas. 

NABA mūzikas topos 2022. gada laikā kopā pabijušas 405 aktuālas kompozīcijas, no kurām vismaz 40% ir Latvijas izpildītāju darbi. Kopā par kompozīcijām klausītāji atdevuši gandrīz 48 tūkstošus balsu. Topā pārstāvētas dažādu stilu kompozīcijas, kā arī plašs valstu un valodu spektrs. Apkopojot rezultātus, tiek ņemts vērā balsu skaits, vieta un tas, cik nedēļas kompozīcija atradusies topa sarakstā.

No 28. decembra plkst. 10.00 līdz 30. decembra plkst. 14.00 klausītāji aicināti piedalīties prognožu spēlē https://ej.uz/naba2022, mēģinot noteikt tās trīs kompozīcijas, kas ieņems visaugstākās vietas šajā topā. Trīs pareizo atbilžu iesniedzēji, prognozētāji saņems balvas.

Ar populārāko kompozīciju simtnieku iepazīstinās Radio NABA mūzikas instruktoru, Top 100 programmai izveidoti tandēmi – Jānis Kazulis un Dace Otomere, Nora Rieksta un Kaspars Eglītis, Ģirts Šolis un Valters Mednieks, Jānis Vuguls un Atis Žagars.

100 iecienītākās dziesmas tiek apkopotas no diviem iknedēļas raidījumiem - "Top 10 LV" iekļautas jaunākās Latvijas izpildītāju kompozīcijas, savukārt "Top 25" paredzēts ārvalstu melodijām. "Topi" ēterā skan katru nedēļu piektdienās, ik reizi iekļaujot līdz pat desmit jaunām kompozīcijām.

Top 100 ir viena no senākajām Radio NABA tradīcijām, kas šogad radio ēterā notiks jau divdesmito reizi. Šo gadu laikā par klausītāju favorītiem ir bijušas tādas muzikālas apvienības kā Wolf Parade, Blanck Mass, Fever Ray, Moby, Chinawomen, Röyksopp, Beach House, Mogwai, Arcide Fire, The Cure, Imants Daksis u.c.

2021. gadā pirmo vietu ieguva Anglijas postpanka grupa  Sleaford Mods un Austrālijas “punk” apvienības Amyl and The Sniffers dziedātājas Amy Taylor kopdarbs “Nudge It”, otro vietu ieguva apvienība Public Service Broadcasting piedaloties Blixa Bargeld no Eins ar “Der Rhythmus der Maschinen”, savukārt trešo vietu ieguva Audrú ar kompozīciju “Cimdiņš”.

LR6 - LU Radio NABA ir atvērts medijs, kas atspoguļo kultūras, urbāni inteliģentās vides, studentijas un alternatīvā dzīvesveida procesus un norises kvalitatīvā, dzīvā un dinamiskā veidā. Radio NABA ir brīvā formāta programma, kas Latvijas Radio FM viļņos skan kopš 2002. gada 1. decembra. NABA ir radio cilvēkiem, kurus interesē kas vairāk par standarta komercproduktu gan mūzikā, gan informācijā. Programmā klausītājiem pieejami vairāk nekā 50 regulāri raidījumi.

Radio NABA klausāma FM 95,8 Rīgā un tās apkārtnē, bet visur citur portālos naba.lv, LSM.lv un mobilajās lietotnēs.

Informācija https://www.naba.lv/topi/top-100/top-100/.

Dalīties