Jau otro gadu pēc kārtas ar mērķi motivēt un izgaismot neatkarīgās elektroniskās mūzikas producentus Latvijā, tehnomūzikas raidījums "Kinetic" sadarbībā ar Radio NABA un Latvijas elektroniskās mūzikas instrumentu ražotāju "Erica Synths" organizēja konkursu "Filtrs". Sīvā konkurencē starptautiska žūrija par konkursa uzvarētāju pasludināja muzikālā projekta JEAN DIKLAB kompozīcija “Jūs ienāksiet?”, bet skatītāju balstojumā par favorītu tika atzīta projekta EIII kompozīcija “Lateral Undulation”.

No konkursam iesniegtajiem 47 darbiem Latvijas žūrijas pārstāvji izvirzīja 10 finālistus, kas tika nodoti vērtēšanai klausītājiem un ārvalstu žūrijai. Konkursa pirmā posma uzvarētāji un to radītās kompozīcijas bija – Trauksme “Delusions”, Elis Be  “I'm happy person (Distorted reality Mix)”, JEAN DIKLAB “Vai jus ienaksiet?”, EIII “Lateral Undulation”, Cliché “Lost Trails”, mdns & akordu vīrs “stay”, Pauel “midas”, Rabenau “Propaganda”, gaķis - Mastu priedes, TRASHY TRAX “♬”. Latvijas žūrija vērtēja iesniegtos darbus nezinot ne autorus, ne darba nosaukumus.

Portālā LSM.lv līdz 13. martam ikviens interesents varēja novērtēt konkursa dalībniekus un noteikt savu favorītu. Lielākās klausītāju simpātiju ieguva EIII kompozīcija “Lateral Undulation”, balvā saņemot bungmašīnu Erica Synths Desktop Bassline DB-01. Savukārt starptautiskās žūrijas balsojuma uzvarētājs DIKLAB ar kompozīcija “Vai jūs ienāksiet?” balvā saņēma Erica Synths bungu sintezatoru Bass Drum Pro. 

Jāatzīmē, ka žūrija šajā gadā pasniedza arī veicināšanas balvas sekojošajiem projektiem par viņu radītajām kompozīcijām -  ECHO BEAT- “Fish Man”, NINA ELEKTRICHKA - “F1ltr5_NINE”, gaķis “Mastu priedes” un Rabenau “Propaganda”.

Līdzīgi kā pērn, arī šajā gadā plānots izdot ierakstu vinila plates formātā, kurā apvienoti visu 10 finālistu darbi. 

2022. gada konkusā uzvarētāja muzikālais projekts “Kostya Saphirre”, bet skatītāju balstojumā par favorītu tika atzīts projekts “MDNS & Akordu vīrs”.

Konkursu organizēja tehno mūzikas raidījums "Kinetic" kopā ar Radio NABA un Latvijas elektroniskās mūzikas instrumentu ražotāju "Erica Synths". "Kinetic" ir tehnomūzikas raidījums, kas skan "Radio Naba" katru otro nedēļu piektdienās pulksten 22.00. Raidījumu vada DJ 2B.

Informācija - naba.lv/par/konkursi/filtrs

Visus finālistu darbus klausies te.

Dalīties