Piektdien, 29. decembrī, no plkst. 10.00 Latvijas Radio 6 – LU radio NABA piedāvās tradicionālo aizejošā gada aktuālāko kompozīciju apkopojumu "Top 100", kas veidots atbilstoši radio klausītāju balsojumam visa 2023. gada laikā. Klausītājiem būs iespēja piedalīties arī izsludinātajā prognožu spēlē – uzminēt trīs populārākās kompozīcijas.

NABA mūzikas topos 2023. gada laikā kopā pabijušas 402 aktuālas kompozīcijas, no kurām vismaz 40% ir Latvijas izpildītāju darbi. Kopā par kompozīcijām klausītāji atdevuši gandrīz 46 tūkstošus balsu. Topā pārstāvētas dažādu stilu kompozīcijas, kā arī plašs valstu un valodu spektrs. Apkopojot rezultātus, tiek ņemts vērā balsu skaits, vieta un tas, cik nedēļas kompozīcija atradusies topa sarakstā.

Klausītāji aicināti piedalīties prognožu spēlē https://ej.uz/nabatop2023 mēģinot noteikt tās trīs kompozīcijas, kas ieņems visaugstākās vietas šajā topā. Trīs pareizo atbilžu iesniedzēji, prognozētāji saņems balvas. Prognožu spēle jau pieejama no 27. decembra un turpināsies līdz  29. decembrim plkst. 14.00.

Ar populārāko kompozīciju simtnieku iepazīstinās Radio NABA mūzikas instruktoru, Top 100 programmai izveidoti tandēmi – Rektors un Sektors, Nora Rieksta un Kaspars Eglītis, Ģirts Šolis un Valters Mednieks, Atis Žagars un Jānis Vuguls.

100 iecienītākās dziesmas tiek apkopotas no diviem iknedēļas raidījumiem - "Top 10 LV" iekļautas jaunākās Latvijas izpildītāju kompozīcijas, savukārt "Top 25" paredzēts ārvalstu melodijām. "Topi" ēterā skan katru nedēļu piektdienās, ik reizi iekļaujot līdz pat desmit jaunām kompozīcijām.

Top 100 ir viena no senākajām Radio NABA tradīcijām, kas šogad radio ēterā notiks jau divdesmit pirmo reizi. Šo gadu laikā par klausītāju favorītiem ir bijušas tādas muzikālas apvienības kā “Fever Ray, Sleaford Mods”,  “Wolf Parade”, “Blanck Mass”, Moby, “Chinawomen”, “Röyksopp”, “Beach House”, “Mogwai”, “Arcide Fire”, “The Cure”, Imants Daksis u.c.

2022. gadā pirmo vietu ieguva zviedru dziedātājas Kārinas Dreieres muzikālā projekta "Fever Ray" dziesma "What They Call Us", otro vietu ieņēma amerikāņu elektroniskās grupas "Boy Harsher" kopprojekts ar meksikāņu duetu "Ms.BOAN" - "Mariana Saldaña Machina", bet godpilno topa trešo vietu ieguva pašmāju tumšās folkmūzikas pārstāvji - grupa "JUUK" ar kompozīciju "Dzejnieks".

LR6 - LU Radio NABA ir atvērts medijs, kas atspoguļo kultūras, urbāni inteliģentās vides, studentijas un alternatīvā dzīvesveida procesus un norises kvalitatīvā, dzīvā un dinamiskā veidā. Radio NABA ir brīvā formāta programma, kas Latvijas Radio FM viļņos skan kopš 2002. gada 1. decembra. NABA ir radio cilvēkiem, kurus interesē kas vairāk par standarta komercproduktu gan mūzikā, gan informācijā. Programmā klausītājiem pieejami vairāk nekā 50 regulāri raidījumi.

Radio NABA klausāma FM 95,8 Rīgā un tās apkārtnē, bet visur citur portālos naba.lv, LSM.lv un mobilajās lietotnēs.

Informācija https://www.naba.lv/topi/top-100

Dalīties