Leonov (NO)

Pēdējā mēnesī apskatījām četrus topu raidījumus ar labākajiem pagājušajā gada LP/EP. Šīgada pirmajā raidījumā apskatīsim pagājušā rudens jaunumus no Ziemeļvalstīm.

Pirmoreiz no Somijas divas jaunas grupas ar debijas albumiem :

Helsinku "indiepop" kvintets "Cassette Fortuna" ar debijas EP "Cassette Cleaning System" (2023) open.spotify.com/album/5ah6i7rWEMW3r2lWTCTtFg ,

un sevišķi jāatzīmē Tamperes "emo/postgrunge" kvartets "Suite Green" ar debijas LP "Inhales In-between" (2023) open.spotify.com/album/550sLlT5RljjkEJMTeRawZ . Labs debijas albums no lokālās grupas šo žanru ietvaros . Pirms nedēļas koncertēja Tamperē kopā ar mūsu "postgrunge" kvartetu "Purple Negative" , kas bija trīs koncertu īsā tūrē Somijā/Igaunijā .

No Zviedrijas gana perspektīvs jaunais Orebro "dreamgaze" sekstets "Kallsup" (Aukstā zupa) ar debijas EP "Kallsup" (2023) open.spotify.com/album/0cgk5P6TCwK9rYTieVKFUJ zviedru valodā. Grupai noteikti jāpieseko , šogad pirmais EP kas var pretendēt uz gada topu.

Trešo reizi gana pazīstamais Malmo "electrogaze" trio "Echo Ladies" būs ar otro LP "Lilies" (2023) open.spotify.com/album/0LaDkfgUzNr5nbzTI0GzrR Grupa turpina darboties sev gadu gaitā ierastā žanrā. Šogad grupa atzīmē savu desmito gadadienu . Agrāk apskatīts EP "Echo Ladies" (2017) un debijas LP "Pink Noise" (2018).

Vēl no Stokholmas pirmoreiz 2020.g. veidotais gana agresīvais "hardcore/blackmetal" kvintets "Maridia" ar debijas EP "Mouth of Ruin" (2023) open.spotify.com/album/38zg2FxJl2vM2Rt5ujBRnt Klasisks žanra albums ar labu skaņu.

No Dānijas - jau vairākkārt bijusī , pieredzējusī "tumšā" roka un folka māksliniece "Myrkur" (Amalie Bruun) . Albums "Spine" (2023) open.spotify.com/album/4suNaIAqTmYMRHobGkoNQK ar deviņām dziesmām ir ceturtais viņas soloalbums , kas kārtējo reizi atšķiras no iepriekšējiem (visi agrāk apskatīti) . Jaunais albums apvieno visu agrāko LP elementus , dažbrīd jau balansējot uz popa robežas.

Noslēgumā kā galveno iepazīsim trešo LP no Oslo "darkrock/doom/postrock" kvinteta "Leonov". Pieredzējusī grupa dibināta 2010.g. , izdod albumus ik pēc četriem gadiem , bet tie vienmēr ir ļoti kvalitatīvi savam žanram. Arī jaunais LP "Procession" (2023) open.spotify.com/album/5oRJyeu1fGTR3PfxC9fnW2 ar septiņām garām dziesmām ir veidots gadu gaitā pārdomāts un apstiprina grupas kvalitāti. Pirmais albums , kas pretendē uz gada LP topu. Viņu otrais LP "Wake" bija 2018.g.LP TOP 22.vietā. 2021.g.oktobrī apskatījām šī albuma pirmo singlu "Mesos". Divām dziesmām "Mesos" un "Procession" ir melnbalti video.

Dziesmu saraksts 

1."Cassette Fortuna" - "Gideon"

2."Suite Green" - "Forest Song"

3."Suite Green" - "Bruises"

4."Kallsup" - "Svartån"

5."Echo Ladies" - "Dirty Dancing"

6."Echo Ladies" - "Awake"

7."Maridia" - "Grinding Pieces to Fit"

8."Myrkur" - "Like Humans"

9."Leonov" - "Procession"

10."Leonov" - "Oreza" 

Audio/video 

"Cassette Fortuna" - "Gideon" www.youtube.com/watch

"Suite Green" - "Forest Song" www.youtube.com/watch

"Suite Green" - "Bruises" www.youtube.com/watch

"Kallsup" - "Svartån" www.youtube.com/watch

"Echo Ladies" - "Dirty Dancing" www.youtube.com/watch

"Echo Ladies" - "Awake" www.youtube.com/watch

"Maridia" - "Grinding Pieces to Fit" www.youtube.com/watch

"Myrkur" - "Like Humans" www.youtube.com/watch

"Leonov" - "Procession" www.youtube.com/watch

"Leonov" - "Oreza" www.youtube.com/watch

 

Dalīties