Dana Indāne-Surkiene un Maksims Šenteļevs “Gaidību dziesmas”/ “Songs of Mother and Field” (2021) (NABA Music/ Melo Records, 2020)

2021. gada pavasarī pie klausītājiem nonāks mūzikas albums “Gaidību dziesmas”/ “Songs of Mother and Field”, kas tapis, māksliniekiem dokumentējot un skaņu pasaulē pārnesot mātes iekšējās pasaules smalko, neredzamo saikni ar gaidāmo bērnu. 

Sekojot gaidību laika dvēseliskajiem impulsiem, mākslinieki izveidojuši īpašu, simbiotisku skaņu materiālu, kas apvieno balss improvizāciju ar vides skaņām, radot meditatīvas dziļās ieklausīšanās dziesmas. Pateicoties autoru personiskai pieejai un dokumentālā materiāla patiesumam, kopdarbs pārkāpj vokālās mūzikas un dabas ierakstu robežas, veidojot pilnīgi jaunu dokumentālu skaņu pasaku žanru. 

Mūzikas albūmu veido deviņas kompozīcijas - Danas Indānes-Surkienes pirmo gaidību laikā ierakstītās balss improvizācijas, kas nav piesaistītas nevienai valodai, un Maksima Šenteļeva pasaules ceļojumu un meklējumu gaitā tapušie vides skaņu ainavu ieraksti. Albūma ietvaros tie papildināti ar abu autoru neuzkrītošām instrumentālām iespēlēm.  Albūma vizuālo formātu veido māksliniece Laura Feldberga, kopā ar fotogrāfes Ineses Kalniņas attēliem un Danas Indānes-Surkienes otrā bērna gaidību laikā tapušajiem tekstiem, radot simbolisku sievietes un bērna gara saiknes iemiesošanos vizuālā mākslas darbā. 

Albuma prezentācija plānota 2021. gada pavasarī. Ierakstu piedāvā Radio NABA un NABAMUSIC.

“Zvani (pasaka)”/ “Bells in Song”

Pirmais singls “Zvani (pasaka)” / “Bells in Song” no topošā mūzikas albūma “Gaidību dziesmas” / “Songs of Mother and Field”, kura autori ir brīvās balss improvizācijas māksliniece Dana Indāne-Surkiene un skaņu mākslinieks Maksims Šenteļevs.  

Rāmi lēnā plūdumā skaņdarbs “Zvani (pasaka)”/ “Bells in Song” aiznes gaidāmajam mazulim vēstījumu par ieaijājošām zemes naktīm, mātes sirds siltumu un priekšā stāvošo noslēpumaino satikšanos. Vides skaņas un mātes balss sagatavo bērnu saskarsmei ar jauno pasauli caur mieru, labvēlību un mīlestību, kas nes sevī dziļākās brīvības noslēpumu.