"ORANŽĀS BRĪVDIENAS "Ārā" (LP, NABA Music/ Melo Records, 2024)

Grupas Oranžās brīvdienas pirmais albums vinila plates formātā ar nosaukumu Ārā.

OB ģitārists Kaspars Čakste stāsta, ka albums savā veidā noslēdz grupas pēdējo 8 gadu radošo posmu. “Mūzikas lietošanas paradumi mainījušies no albumiem fiziskā formātā uz atsevišķām dziesmām straumēšanas platformās. Katra dziesma ir izcelšanas vērta un izdodama atsevišķi. Te nav tādu, kas paredzētas tikai vietas aizpildīšanai starp pāris zināmiem singliem,” tā K.Čakste.
OB līderis un gandrīz visu albumā iekļauto dziesmu autors Ints Ķergalvis, zināms kā Speiss, piekrīt, ka Ārā ir šā brīža OB veikuma esence. “Tas domāts mūsu īstenajiem daiļrades cienītājiem. Tāpēc arī vinila formātā. Dāvana katram OB fanam, pat tad, ja nav plašu atskaņotāja. Tā ir relikvija, mākslas darbs. Vinils, protams, ir klasiska vērtība un viss liecina, ka tā loma mūzikas cienītāju vidū tikai aug,” tā I.Ķergalvis.
Mūziķi neslēpj, ka ceļš līdz pēdējai platei nebijis rozēm kaisīts. Tā laikā piedzīvotas būtiskas izmaiņas sastāvā un kopīgi pārvarētas pēdējo gadu globālās krīzes. Tomēr tas pamatīgi nostiprinājis pašu grupu. “Esam radošās būtnes. Gadās gan jaunrades bedres, gan fantastiski pacēlumi. Tas viss kopā prasīja gana daudz laika, lai saliktu visus punktus un komatus jaunā albuma pabeigšanas procesā,” uzskata OB saksofonists Ritvars Šilkovs.
Plates nosaukumam Ārā ir reizē vairākas nozīmes. “Vispirms jau pats albums beidzot iznācis fiziskā formātā. Esam iesoļojuši jaunā OB attīstības posmā. Savukārt nosacītā albuma tituldziesma Zirgspēki aicina laist zirgspēkus ārā ikvienu un izmantot pieejamo potenciālu, lai kaut ko sasniegtu vai paveiktu. Kur un kādā veidā, tas, protams, katra paša ziņā, taču līdzīgs ir arī šī albuma moto,” uzsver I.Ķergalvis.
Ārā, tāpat kā abi iepriekšējie OB studijas albumi Spīd un Tilti, izdots sadarbība ar Naba music un Melo records.