Šania Volbeta - Rio 2016 stāsti


Conexão fm Brasil pārstāve Šania ir devusies uz Brazīliju, lai piedalītos Olimpisko spēļu atklāšanas un noslēguma ceremonijās, kā brīvprātīgā, viena no dejotājām. Mēģinājumi ceremonijām ir daudz un tie norisinās visas vasaras garumā. Lai sagatavotos ceremonijām, Šania Riodežaneiro dzīvos divus mēnešus. Paralēli mēģinājumiem noteikti tiks izbaudīti daudz piedzīvojumi, jauna un pilnīgi cita pasaule ar citu kultūru,kā arī iepazīti daudz interesanti cilvēki. Par visu, kas notiek Brazīlijā, ik nedēļu Šania mums stāstīs savos ierakstos un vizualizēs fotogrāfijās.

...

Stasts #1

Botas pār plecu un dodamies uz pirmo mēģinājumu Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai. Pa ceļam nelaižam garām arī izdevību apstāties Ipanemas pludmalē un pamērcēt kājas atspirdzinošajā ūdenī.

Kalna augšā skeitotājiem paveras lielisks skats uz okeānu. Šoreiz šī vieta tiek izmatota,lai atpūstos,baudītu sauli un aplūkotu neskaitāmos zīmējumus,kas redzami uz skeita bedres sienām.

Laika apstākļi ir ļoti mainīgi. Svētdiena bija miglā tīta un grūti bija pat saskatīt Copacabanas līča otru pusi.

Uz Copacabanas forda,bez raizēm var aizdomātes,skatoties okeānā,skaitot kuģus,kas stāv uz enkura un sērfotājus, kas ķer vienu vilni pēc otra.

Skats no Botafogo pludmales ar baložiem,kas knābā nomestos ēdiena gabaliņus. Augstais kalns ir Pão de Açúar, kurā noteikti kādu dienu ir jāuzbrauc!

Redzot smilšu pilis pludmalē, jebkurš jūtas kā amatieris, pat spēlējoties smilškastē.

...

 Stasts #2

Mans pirmais Coxinha! Šādu gardumu var pagaršot katrā sulu kafejnīcā Rio ielās. Trīs nedēļas vienaldzīgi soļoju tiem garām, tomēr šodien ceļā uz pludmali nolēmu pagaršot. Turpmāk būs ļoti grūti neapstāties pie katra nākamā piedāvājuma...

Vienu dienu ejot cauri Lapa un Santa teressa ieliņām nonācām līdz skaistākajām kāpnēm Brazīlijā. Protams, gribējām tās atrast jau kādu laiku atpakaļ, bet vienmēr bijām aizņemtas ar citiem apskates objektiem. Re, tās pašas mūs atrada!

Vietas, kur nopirkt svaigi spiestu sulu ir neskaitāmas. Augļu dažādība arī ir ļoti liela un, protams, pats var izvēlēties kādus augļus "miksēt" savā dzērienā.

Katru reizi, kad mēģinājumi notiek vakarā, iznākot no metro stacijas, skats ir neaprakstāms! Saule vienmēr laižas slīpi, kad esam ceļā uz Maracanã stadionu un tomēr katru reizi mani ir neiespējami atturēt to neiemūžināt.

Starp mēģinājumiem bija viena brīva nedēļa,ko kopā ar dzīvokļa biedrenēm nolēmām pavadīt São Paulo. Dzīvojām pie paziņas, kas mūs uzņēma gluži kā viesnīcā pie sevis. Skats no balkona: favelas mijās ar daudzstāvu mājām un tālumā pilsētas centrs.

.... Katedrāle São Paulo pašā centrā. Pilsēta ir milzīga! Centāmies redzēt no tās pēc iespējas vairāk, bet tik un tā neredzējām daudz. Mūsu draugs mierināja, ka tā tam jābūt, jo viņš pats šeit dzīvo jau 20 gadus, bet ir redzējis tikai 1/6 pilsētas.

Viens no maniem arhitektūras "favotītiem" pilsētā- Muzejs par rītdienu. Nedēļas laikā mēģināju to apmeklēt trīs reizes, tomēr tās visas neveiksmīgas. Pirmdien bija muzeja atpūtas diena, otrdien rinda pēc biļetēm bija ar 500 cilvēkiem, trešdien atnācu 2 minūtes pēc kases slēgšanas. Ceru uz veiksmīgāku nākamo nedēļu!

Mana dzimšanas diena Rio! Kirsty ir lieliska fotogrāfe un ļoti labi zināja par ko es priecātos savos svētkos visvairāk. Maza daļiņa no manas fotosesijas Atlantijas okeāna krastā.

Kanādietis Tyler's mūs aizveda uz vislabāko saulrieta vietu. Parks, kas atrodas Niteròi kalna augšā, ļāva mums pārredzēt visu Rio pilsētu, Atlantijas okeānu un, protams, redzēt burvīgu ceturtdienas saulrietu.

...