Labāk pēcāk, nekā nekad. Pašmāju folkroka grupa “Symbolic” beidzot izdevusi debijas albumu “Mūžam Saule Debesīs”.

Liekas, ka šī grupa pastāv jau veselu mūžību vai divas, ļoti pa retam uzspēlējot kādu koncertu vai pielaižot uguni kādam singlam.

Beidzot, ou jā, beidzot. Un pilnais albums. Un neliek vilties nu nemaz.

Latvietība, piederība un atbildība par savu zemi, valsti un tās ļaudīm - šādas vērtības visprecīzāk noraksturos grupas skanējumu un pašu albumu ar.

Skanējums – pirmais, kas uzreiz ienāks prātā ir vieglāks “Skyforger” vai latgaļu mēlē no šī paša žanra – “Green Novice” , “Sovvaļnīks”, jo īsti nav ar ko citu salīdzināt tepat uz vietas, lai uzreiz saprastu, kurā virzienā grupa darbojas.

Folkroks ar smagnējākām ģitārām un tautas instrumentiem. Ļoti kvalitatīvi iespēlēts un ierakstīts. Nekā lieka, nekā par daudz. Labākais, kas ir – albums neapnīk vai nenogurdina, tas ir pietiekami savdabīgs, interesants un labi producēts.

Grūti teikt, kas vairāk jāpaslavē – paši mūziķi, kas šo visus sakombinējuši smuki kopā, kāds padomdevējs no malas, kas palīdzējis salikt akcentus vokāliem vai tekstu autoram.

Droši vien, visiem kopā ar piebildi – malači. Ļoti labs darbs padarīts.

Līdzās smagākām ģitārām ierakstā ir dzirdama arī kokle, stabule, vargāns un daudzbalsis.

Kāpēc nebeidzu šos slavēt – mums šajā žanrā, kas spēlētu tautisko mūziku mūsdienīgā apdarē ir maz, pārsvarā dominē klasiskā tautas mūzika vai folkroks bez smagākām ģitārām.

Šis iederēsies gan pilsētas svētkos, gan pie Līgo ugunskura, gan smagākas mūzikas pasākumos, gan Jūras svētkos. Un šo nebūs kauns dāvināt folkmetāla vai folkroka cienītājiem. Arī ārpus metāla mūzikas tālu esošam klausītājam šis ļoti derētu.

Tas ir tik ļoti kareivīgs, tautisks, ar dažādām noskaņām pilns, ka vairāk arī neko negribas piebilst.

Meklē rokā un klausies vesels. Un skaļi. Un ja kaimiņi prasa, kas Tev tur skan – tad tā arī saki, ka tas ir grupas “Symbolic” debijas albums.

Grupai savukārt ļoti novēlu koncertos izmantot arī tautiskos instrumentus. Un braukt, spēlēt un nest šo albumu plašākās masās, gan pašu zemītē, gan ārpus tās.

Vēl vairāk – būsiet pelnījuši pērienu, ja pēc šī albuma izdošanas neko nedarīsiet vai nedod, Māra, atkal paslēpsieties kaut kur darbos, nedarbos vai pagrīdē.

symbolic.bandcamp.com

symbolic.lv

facebook.com/Symbolic.lv

Dalīties

Related News